wrapper

logo

MALİYETLERİ DÜŞÜRMENİN DE BİR SINIRI VARDIR
 Değerli Meslektaşlarım;
Teknolojinin hızla ilerlediği bu çağda yalnızca sermaye ile bir yere gelinmeyeceğini, mesleki anlamda iyi eğitilmiş sektör temsilcilerinin sektöre yön verdiğini ve pazarda rekabeti artırdığını artık hepimiz biliyoruz.
Eğitim ve bilgiye dayalı donanımlarımızı hizmete dönüştürüp,tüketici memnuniyeti kazanmanın yollarından biri de medya ve interneti yakından takip eden  tüketicilerin gerisinde kalmamaktır.
Günlük hayatta tüketiciler tüm sektörlerde  gelişmeleri ,yeni ürünleri,ürünlerin fiyatından tutun da ürünlerin nerde nasıl yapıldığına dair tüm bilgileri internetten öğrenmektedir. İnternet alışverişlerinin hız kazanması ile birlikte YENİ  REKABET ORTAMI oluşmuştur.
Rekabetin bir anlamda Fark YARATMAK olduğunu, rekabetin kurallarına uygun olarak yapılmasının da geçmişten bugüne gururla getirdiğimiz onurlu mesleklerden biri kabul edilen sektörümüzün oluşturduğu güvene, gelişmesine,ilerlemesine büyük katkı sağlayacağı unutulmamalıdır.
Beklentilerimiz nelerse oturduğumuz yerden değil de hep birlikte beraberce çözüm bulma yollarını aramalı.Mesleki birliğinin gelişmesi için de odamızın gerçekleştirdiği her türlü toplantılara katılım ve katkıda bulunmalıyız.
Üreten ve pazarlayan kesim olarak ülke ekonomimize bulunduğumuz katkı ve yaratığımız istihdam la birlikte kazandığımız meslek itibarımıza zarar vermeden ticaret yapmalı ve her zaman;

  •     Envanterlerimizi doğru ve düzgün yapmalı
  •     Belge ve Kayıt nizamına dikkat etmeli
  •     Fatura, Fiş ve Gider Makbuzu düzenlerken eksiksiz ve doğru düzenlemeli
  •     Meslek ve Ticaret ahlakına uygun ticaret yapmalı
  •     Dürüstlüğü ön planda tutmalı
  •     Mesleki ve Kişisel eğitimlere katılmalı
  •     Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeli ( Bilgisayar Kullanmalı )
  •     Yurtiçi –Yurtdışı fuar organizasyonlarına katılmalıyız.

Kıymetli Meslektaşlarım ;
Mali,Hukuki ve Tüketici hakları vb konularda karşılaştığınız soru veya sorunlarınızda Odamızla paylaşmanız halinde siz değerli meslek mensuplarına bundan önce olduğumuz gibi yardımcı olunacaktır.
Sorunlar tek başına çözülemez.
Saygılarımla


                                                                                                                                                                                                    Hasan H.ÇAVUŞCULU
                                                                                  BAŞKAN

Akso Bize Ulaşın

ANKARA KUYUMCULAR VE SAATÇİLER ODASI
Anafartalar Cad.Papatya Sok. Ömerbey İş Hanı No:2/5 Ulus/ANKARA

+90 312 311 39 75 PBX

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Akso Uaşım Harita